Jdi na obsah Jdi na menu

 

Chovatelská stanice ACD  "Danggali"

puppies.jpg

 

Proč vůbec chovatelskou stanici?

  Zamilovali jsme si toto plemeno a chtěli bychom pro něj udělat maximum co půjde, a bude v našich silách.

  Odchovávat štěňátka socializovaná, v domácím prostředí „vymazlená“ (což je pro toto plemeno obzvlášť důležité), testovaná na hluchotu a zásadně po testovaných rodičích na onemocnění, která toto plemeno tíží – onemocnění pohybového aparátu - DKK, DLK, hluchotu - BAER test, onemocnění očí - PRA gentest.

  Při výběru krycího psa je pro nás nejdůležitější jeho zdraví, původ, povaha a aby se nám líbil. Rozhodně pro nás nebyla a ani nebude překážkou vzdálenost, kterou za pejskem budeme muset překonat.

 

Od března 2011 máme mezinárodně FCI chráněnou chovatelskou stanici © Danggali.

 

 

A proč Danggali?

   O názvu chovatelské stanice bylo rychle rozhodnuto. Sedli jsme nad mapu Austrálie a název národního parku Danggali se nám hned zalíbil.dangg.jpg

Danggali je chráněná přírodní rezervace a Národní park v Jižní Austrálii, ležící 90 kilometrů od města Renmark v jižní části povodí řeky Murray (Murray Basin), hraničící s Novým Jižním Walesem. Tento park je známý svojí velkou rozlohou a divokou přírodou, které dominují  keře blahovičníku. Od roku 1977 je park označován 1. chráněnou biosferickou rezervací pod záštitou UNESCO v rámci „Man and the Biosphere Program“. Park je lákavý i pro možné pozorování rozlišného ptactva, jsou zde stále ještě zachovány původní venkovské osady se starými ovčími farmami (www.about-australia.com).

 

 

snimek-064o.jpg    V roce 2008 jsme se přestěhovali, my rodilí Brňáci, do malé vesničky Lukovany asi 30 km od Brna. Obec leží ve  zvlněném terénu Bobravské vrchoviny 10 km sz. od Ivančic, na dně hlubokého zářezu, jímž protéká jeden z bezejmenných přítoků Balinky. Kousíček od nás na západ už je hranice kraje Vysočina.

    Od dětství jsem velice často chodívala do brněnské zoologické zahrady, kde v té době ještě chovali smečku australských dingů. Byli to nádherní pejsci s krásným, ale zvláštním pohledem. Jako malá holka jsem samozřejmě toužila jednoho z nich mít doma.

    V té době jsem ještě netušila, že téměř po 30 letech se mi sen splní v podobě honáka, v jehož těle koluje i krev dingů.

   Elinku (Jemma Blue Cidabro) jsem si v roce 2006 přivezla od paní Andrey Daňkové z ch.s. Cidabro. Měla jsem něco o honácích načtené, ale dnes vím, že to nestačí. Toto plemeno pochopíte, až když s ním žijete.  

   Vzhledem k tomu, že máme domeček s velkou zahradou, nezůstali jsme jen u jednoho pejska. Po 4 letech se naše rodina rozrostla o dalšího psího člena Vendy (Quoin Princess Cidabro), která je našim vlastním odchovaným štěňátkem z prvního vrhu Elinky. Vendulka nám dala celkem 21 krásných štěňátek ze 4 vrhů (vrh A, B, C, D). Z posledního jsme si nechali fenečku, pokračovatelku rodu, Miley (Daydream Danggali). 

Kromě honáčků máme ještě malou Connie (Gladys Happy Darling), úžasnou čivavku, která si ale stejně myslí, že je honák :).

  Všechny holky s námi samozřejmě bydlí v domečku a nad svým pelíškem mají "upozornění honáčka", které jsem našla na webovkách našich kamarádů od Diázka (viz. co vědět o ACD)..., aby  každý kdo k nám přijde na návštěvu věděl, s kým má tu "čest":).

 

  Honák je všestranně aktivní plemeno s ohromnou energií, kterou potřebuje vybít. Rozhodně se nehodí pro neaktivní páníčky. S holkama jsme zkusili všechno možné, vše je baví. Nakonec jsme ale vybrali aktivitu, která nás nejvíce baví a to je kromě procházek pasení - naše fotogalerie

Všichni majitelé našich odchovů jsou nejen skvělý páníčky našich štěňátek, ale stávají se členy naší velké psí Danggali rodiny. Stávají se našimi kamarády a jsou vždy srdečně zvání na každoroční sraz naší chovatelské stanice. Několikrát do roka se vidíme i na mnoha společných procházkách.  

 

 

 

img_0040.jpg

 

img_5006logo1mini-copy.jpg