Jdi na obsah Jdi na menu

 

Pasení dobytka Bublava

Na akci jsme přijeli až v sobotu ráno (většina zúčastněných byla na místě už od pátku). Ikdyž byla cesta dlouhá, obě naše psí holky ji zvládly bez problémů. V 10 hodin jsme vyrazili na farmu za stádečkem krav. Obrazek Ve výběhu na nás čekalo 6 jaloviček. Kravičky nebyly zvyklé na psy a ani moc na lidi, takže  Lukáš Vaňourek, který byl odborným "poradcem" našeho pasení začal slovy "vaši pejsci budou na vodítku, s náhubkem a pokud máte o svého psího miláčka strach, raději ho ke kravám nepouštějte." Myslím, že v každém z nás trošku zatrnulo, ale byly jsme přesto odhodlaní jít do toho. Bohužel sobotní pasení dopadlo jinak než jsme všichni počítali. Jalovičky nad námi lstivě zvítězily a ladným přeskočením ohradníku zmizely v sousedním výběhu- fotky zde. Organizační tým akce (Helena) s Lukášem a paní zootechničkou operativně zajistili jako náhradníka ovčí stádečko, které se mělo pást nad námi někde v horách. Nebyli jsme tedy smutní a mohli jsme se těšit na nedělní dopoledne. ObrazekSobotní večer jsme strávili procházkami se psy po nádherném okolí, povídáním s ostatními majitely ACD a především posloucháním Lukáše, který nám moc zajímavě vyprávěl o svých zkušenostech a zážitcích s pasením i chovem psů.

Neděle už byla pro pejsky pracovní. Vyjeli jsme do vyšších poloh, kde na nás čekalo stádo oveček. Bača nám 3 kusy oddělil do ohrádky a my jsme pak každý jednotlivě mohli vyzkoušet, jestli ten náš australák má o ovečky zájem. Na ovečky si všichni pejsci odvážně troufali-fotky zde. Byla škoda, že jsme takto nemohli zkusit i ty jalovičky (možná by se na ně tolik nehrnuli, těžko říct).

Na závěr nám bača ukázal práci jeho borderek. Byla to nádhera vidět na vlastní oči co  psi se stádem dokázali udělat.

Obrazek

Tato víkendová akce se nám líbila. Potkali jsme známé, a poznali nové majitele australáků. Počasí nám vyšlo úplně skvěle, takže jsme se mohli kochat krásnými přírodními panoramaty. fotky-neděle

Už se těšíme na další plánovaná setkání- viz akce.

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky pasení